הכל "אנדר קונטרול"

המאמר פורסם ב-"חניה", כתב עת לענייני חניה  |  גליון מספר 31  |  מאי-יוני 2016  |  עמודים: 22-23

יועץ החניה משה בכר  שב מביקור בתערוכת "Intertraffic Amsterdam 2016" וחלק עמנו את רשמיו:

יותר מאשר הוצג בתערוכות הבינלאומיות שהתקיימו השנה בתחום החניה, הצליחה תערוכת אינטרטראפיק אמסטרדם 2016 להביא לידי ביטוי מוחשי את עתיד עולם החניה בטווח הנראה לעין וכן את מגמות הפיתוח וההשקעות העיקריות במערכות ואמצעים המשפיעים על חיינו.

קרא עוד...

צו השעה - הסדרת החניה / משה בכר

הסדרת החניה ברשויות המקומיות - צו השעה

משה בכר, מומחה ויועץ לניהול חניה מוסדרת ברשויות קובע, כי עבירות החניה בתוככי הערים, הפכו זה לא מכבר ל"פצצה מתקתקת", המאיימת על חיינו בכל רגע נתון. לדעתו, התעלמותן או הימנעותן של הרשויות מטיפול יסודי וממוקד באכיפתן, עלולה לגרום לכאוס תחבורתי נוראי ולפגיעה חמורה באיכות חיי התושבים. חניות פרועות ואסורות של כלי רכב ברחובות העיר, היוו מאז ומתמיד סכנה ממשית האורבת לפתחם של התושבים, אלא שבשנים האחרונות, בהיעדר מנגנוני אכיפה אפקטיביים וראויים, הולכת וגוברת השפעתן השלילית מחד- על זרימת התנועה הסדירה בעיר, ומאידך- על בטיחותם של הולכי הרגל.
אם לא יתחולל בטווח המיידי שינוי דרסטי בהתייחסותם של הנהגים לתקנות התעבורה, לא נוכל להבטיח כי מי מילדינו או מכרנו הקרובים לא יפגע חו"ח ביום מן הימים מרכב נוסע, עקב ירידתו המאולצת מהמדרכה אל הכביש כתוצאה מחסימתה ע"י רכב חונה, או בעקבות ירידה מאוטובוס ציבורי העוצר באמצע הכביש, משום שנבצר ממנו להיכנס לתחנה שחונים בה כלי רכב אחרים.

למאמר המלא

הפרט ומשול / משה בכר

הדרך להפרטה נכונה של החניה המוסדרת ברשויות המקומיות

פורסם בכתב העת "מוניציפלי" | גיליון 15 | דצמבר 2011-ינואר 2012

משה בכר, מומחה ויועץ לניהול חניה מוסדרת ברשויות המקומיות גורס כי בנסיבות הכלכליות הקיימות במשק כיום, ישנן עדיין רשויות מקומיות שאינן מסוגלות לממן באופן עצמאי הקמה או הפעלה של מערך להסדרת חניה במרחבן.
לכן,  אם ברצונן לממש ולאכוף את חוק העזר לחניה (העמדת רכב וחנייתו) ואת תקנות התעבורה האוסרות העמדת רכב בהפרעה לתנועה, או לציבור הולכי הרגל והנכים, הן ייאלצו להמשיך ולהישען על חברות פרטיות וקבלנים חיצוניים.
הסדרת החניה ברשויות המקומיות הפכה לנושא פופולארי מאוד לסיקור ולהעברת ביקורת ע"י עיתונאים. התקשורת מרבה להזכיר בכול פעם את שמות הרשויות המפעילות את החניה באמצעות קבלנים פרטיים ותדמיתן בקרב הציבור נתונה לשמצה וקלס - ללא הרף.
התקשורת מנצלת היטב את כוחה, על מנת ללקט ביעילות עובדות מעניינות שאינן נגישות בד"כ לציבור וחושפת אותן בבוא העת באופן פרובוקטיבי ולעיתים אף באופן מוגזם למדי.
אין ספק שברוב המקרים היא עושה שירות טוב לתושבים ובעיקר פוקחת את עיניהם של ראשי הרשויות ונבחרי הציבור - קובעי המדיניות.
הנה לשם דוגמא, במהדורות החדשות בטלוויזיה הוכרז לאחרונה כי "החניה עברה לידיים פרטיות" ובכדי לעורר יצר של הזדהות עם הכתבה המגמתית המבליטה מחזורי כספים עצומים נעשה שימוש קיצוני בביטויים כגון : "תעשיית החניה" או "חברות פרטיות גורפות קופון משמעותי מכספי הדוחות" .

למאמר המלא

צרו קשר

שדות חובה מסומנים בכוכבית(*)
שם: (*)
שדה שם ריק
אימייל (*)
כתובת אמייל שגויה או חסרה
טלפון: (*)
מס טלפון חסר או ריק
נושא: (*)
נא למלא שדה נושא
הודעתך: (*)
נא למלא את תוכן ההודעה