סיפורי דרך

מטרת המדור, לרכז עבורכם באופן תמציתי מקרים ואירועים מסוגים שונים בתחום החניה, סוגיות ומחלוקות שהתעוררו, סיטואציות חריגות ובעיות מגוונות שנתקלתי בהן במהלך שנות עבודתי הרבות בתחום החניה המוסדרת והחניונים, וכן לתאר בקצרה חלק מהשיטות שננקטו או דרכיי ההתמודדות המוצלחות שאפשרו ליישם פתרונות מתאימים ונאותים לכל אחת מהן.

חלק ניכר מהסוגיות שיובאו להלן, הינן שכיחות ומתעוררות בד"כ במוקדם או במאוחר ברוב הרשויות או אצל גורמים פרטיים המנהלים מנגנוני חניה מוסדרת, או מפעילים חניונים אך מה שמשתנה היא דרך הטיפול בהן.

מטבע הדברים, חלק מסוים מהדילמות המוצגות במדור זה, נושא אופי ייחודי המתאים לרשויות מסוימות בלבד, ולכן אימוץ ויישום הפתרון המתואר במקרים הללו עשוי להניב הצלחה במקום אחר.

מקווים ש"סיפורי דרך" אלו וגם סיפורים עדכניים שיובאו במדור זה בעתיד, ישיאו תועלת רבה המשפרת את פעילותכם והישגיכם בתחום זה.

הסוחרים תבעו מהעירייה לאפשר להם את חניית הרכב המסחרי ליד בית העסק לצרכיי טעינה ופריקה.
כיצד פתרה העירייה את בעיית החניה לשביעות רצונם של הסוחרים?

הבאים לנחם יושבי שבעה, סופגים מהפקחים דוחות חניה.
האם וכיצד העירייה מתייחסת למנחמים ולאבלים, אשר אינם משלמים את אגרת החניה (כחול-לבן) ?

לדרוש החלפת כרטיס חניה ברכב מידי שעתיים, מנופשים ואורחי מלונות, או מסטודנטים השוהים בחדרי הרצאות, או מעובדים הנמצאים במקום תעסוקתם - משימה לא הגיונית ובלתי אפשרית. איך נפתרה בעיית התשלום של אגרת החניה לעירייה באזורים שבהם לא מתאפשר לנהגים להחליף מידי שעה את כרטיס החניה המוצג ברכב?

שטחים ציבוריים בלתי מנוצלים (סמויים מהעין) ושטחים פרטיים פנויים - מסייעים להקטנת מצוקת החניה בעיר. האם וכיצד יכולה הרשות המקומית לייצר ולספק פתרונות חניה נוספים לרווחת הציבור?

צרו קשר

שדות חובה מסומנים בכוכבית(*)
שם: (*)
שדה שם ריק
אימייל (*)
כתובת אמייל שגויה או חסרה
טלפון: (*)
מס טלפון חסר או ריק
נושא: (*)
נא למלא שדה נושא
הודעתך: (*)
נא למלא את תוכן ההודעה